KAPADOCJA

KAPADOCJA
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

turystyka (17)Kapadocja leży w Turcji i jest to fascynująca kraina. Jej nazwa najprawdopodobniej wywodzi się z języka perskiego i oznacza krainę pięknych koni, ale jest to raczej księżycowa kraina?jej ukształtowanie powstało w wyniku erupcji wulkanicznych, których popioły wraz z tutejszymi piaskami utworzyły skałę nazwaną tuf. Przez miliony lat działanie wiatru i wody z rzek i jezior poddało tuf erozji i dzisiaj można podziwiać skalne kominy, wielbłądy, grzyby?Kapadocja była zamieszkana od zamierzchłych czasów i istnieją tu do dzisiejszego dnia podziemne miasta, których ludność chroniła się przed najazdami wrogich armii?
W miękkim tufie mieszkańcy potrafili wykuwać mieszkania, świątynie, z których nie wszystkie na pewno zostały jeszcze odkryte?
Krajobrazy Kapadocji są tak niezwykłe, że zostały uznane za cud świata i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO?

Podobne wpisy turystyczne oraz podróżach online:

Slowa kluczowe: blog początkującego elektronika, Tynk silikonowy Lakma, highlightersmink, pantomograf Gliwice, CPE Gliwice, żwir siany ostrów, lpk208, plisy Oświęcim, busy do danii szamotuły, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, kinesiotaping bielsko biała

About author

Related Articles