Turystyka kulturowa

Turystyka kulturowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie46.jpgKażdy turysta ma swój cel. I każdą podróż organizuje tak, aby cel ten najpełniej zrealizować. Jeśli chodzi o rodzaj, jakim jest turystyka kulturowa, tutaj celem jest odwiedzenie miejsc o nieprzeciętnych walorach i wartościach kulturowych. I w tym miejscu należy od razu podkreślić, że wartości te dotyczą zarówno walorów materialnych, jak i niematerialnych.

Turystyka kulturowa ze względu na swój cel podróży najczęściej koncentruje się wokół miast, w których znajdują się słynne zabytki. I tak, turyści najchętniej odwiedzają dzisiaj Rzym, aby zobaczyć Koloseum, odwiedzają Wersal, Paryż, gdzie znajduje się Wieża Eiffela, Sydney z jego cudowną operą, Podróżują pod Wielki Chiński Mur, zwiedzają Zakazane Miasto w Pekinie, Bazylikę św. Piotra w Watykanie, czy fenomenalne Piramidy w Egipcie. Podążają też do miejsc, gdzie odbywają się wspaniałe wydarzenia i imprezy o charakterze kulturalnym.

Turystyka kulturowa od wieków rozwija się i możemy powiedzieć, że w kolejnych latach jej popularność z pewnością nie spadnie.

Podobne wpisy turystyczne oraz podróżach online:

Slowa kluczowe: Fotodepilacja Żary, standy eliptyczne cena druku, Tynk mozaikowy Lakma, szycie firan kędzierzyn, Szamba Betonowe Lesko, Minikoparka Gorlice, onlynails cennik, markizy Kęty, baront schody, usuwanie graffiti toruń, kawitacja kielce

About author

Related Articles